שלב של קביעת מטרות ויעדים לפעילות הגופנית

בדרך כלל כדי להתחיל בפעילות גופנית בלי קביעת מטרות ברורות זה כמו שאי אפשר לבנות פרויקט מגדלים ללא תכנון מראש. כדי לקבוע יעדים לפעילות הגופנית ברורה עם מעקב אשר תשיג תוצאות לאורך זמן , יש להתייחס לגילו , ליכולתו הגופנית, ולמגבלותיו הגופניות האפשריות, מתי שמציבים מטרה יש לנו אפשרות לבחור את הפעילות הגופנית האהובה עלינו , היא תיצור המון מוטיבציה כללית וחיובית אשר תגביר את המחויבות האישית כדי להשיג את המטרות.

לנו בני האדם יש נתונים גופניים גנטיקה / תורשה אשר נקבע על ידי ההורים . מבנה גוף משתנה מאדם לאדם יש אדם גבוה יש אדם נמוך יש אדם רחב ויש אדם צר, כל אדם צריך ללמוד את גופו ולהבין מה טוב לו במובן החיובי, בעת קביעת המטרה לפעילות על המתאמן להבין שאם הוא לא יקבע לעצמו רף מסוים הוא לא יגיע לתוצאות טובות, תשאל את עצמך מה אתה רוצה להשיג מעצמך, מה הציפיות, בעזרת איזה פעילות תבחר להשיג את המטרה שלך, אנו צריכים להיות ריאלים בכדי להשיג מטרה.

לדוגמא:

גבר בן 50 לחיו בגובה 165 ס"מ במשקל של 95 קילו לאחר היסטוריה של מחלות כמו סכרת, לחץ דם, מחלות לב, כולסטרול וכו…

אשר הציב לעצמו מטרה – גוף של דוגמן במשקל של 60 קילו בגובה של 190 זו מטרה שהיא לא ריאלית. וברור שהוא לא יוכל להגשים את החלום ואת המטרה.

יש אפשרות לעשות נפלאות ולשפר את הכושר הגופני ואת יכולת האירובית ההופעה והבריאות במסגרת הנתונים הגופניים בין אדם לאדם.

המלצות שיכוונו את המתאמן בתהליך החשיבה בעת קביעת מטרות הפעילות הגופנית :

 

הצבת מטרות כתובות על ידכם היא תהה רצינית ואף גם תמומש, ירידה במשקל, הפחתה באחוזי שומן, שיפור בריאות, שיפור הכושר הגופני, חיטוב ועיצוב, שיפור הכוח והסיבולת, שיפור הגמישות.

יש אפשרות לתת מטרה ספציפית: הפחתת אחוז שומן מ- 22-26, להקטין את מידת החולצה / מכנס , עליה של 3 קילו של שריר, ללבוש שוב את הגינס מלפני 10 שנים.

יעד כללי: שיפור בריאות נטו, להוריד את לחץ הדם , הפחתה ברמת הכולסטרול, הורדה של הדופק במנוחה, הפחתה של שומנים בדם.

מטרות ספציפיות: ללמוד לגלוש, ללמוד לרוץ מרתון, לבצוע 150 כפיפות בטן, ללמוד לגלוש סקי, השתתפות במסע עם אופניים.

לאחר תקופה של אימונים אשר מבצעים ברצף בהתאם לתוכנית הפעילות הגופנית , רצוי לעשות מבחן ולבדוק עם מתקרבים ליעד ולמטרה, במידה ורואים שאין שיפור צריך להחליף תוכנית.

By admin • יוני 29, 2012 • 9:59 pm


הגב למאמר הזה

ajax
ajax