פעילות גופנית תורמת לרמת ריכוז גבוה

מי סובל מקשיים בריכוז?
לא צריך להיות מאובחן עם הפרעות קשב וריכוז כדי להיות בעל קשיים בריכוז. החיים של רובנו מלאים בכל כך הרבה מטלות ומשימות עד כי קשה לאורך זמן להתמיד בפעילות אשר דורשת מאיתנו קשב מלא וריכוז גבוה.

כך זה היה תמיד. אולם בעידן שלנו, עם הטכנולוגיה המתקדמת, האינטרנט, פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות ושלל ערוצי הטלוויזיה – כל אלה מציפים את עולמנו בשלל גירויים ועניין שמקשים עלינו להתיישב ולסיים מטלה אחת מתחילתה ועד סופה. האם אתם מזדהים עם המילים הכתובות כאן? סביר להניח שכן. קשיי הריכוז בעייתיים במיוחד אם אתם תלמידים – בביה"ס או במוסד להשכלה גבוהה – שכן שם אין הנחות וצריך להגיש מטלות בזמן ולהיבחן. גם אנשים העובדים במשרד וזקוקים לכתוב דו"חות או לנהל משרה הדורשת ביצוע של פעולה מתמשכת או שילוב של כמה פעולות עלולים להתקשות לעשות זאת בצורה טובה בשל קושי בריכוז.
הדבר הבולט הוא שדווקא בסוג מטלות הדורשות יותר ריכוז, כמו לימודים או עבודה מול מחשב, דווקא בהן הריכוז הוא מטרה קשה יותר להשגה.
האם אי פעם חשבתם על כך שדווקא תזוזה, תנועה ופעולה פיזית הם שיחזירו לכם את הריכוז שהלך לאיבוד?

כיצד מסייעת פעילות גופנית לריכוז גבוה?
לכאורה אין קשר בין שני הדברים ואף להפך, נשמע שיציאה לעבר פעילות גופנית רק תסיח את דעתנו ותמשוך אותנו מחוץ לעולם העבודה או הלימודים שבהם אנחנו צריכים להתרכז. החדשות הטובות הן שאין זה נכון! דווקא פעילות גופנית הנעשית נכון, היא מה שיעזור לכם להתרכז. הרי ריכוז הוא פעולה קוגניטיבית הדורשת תפקוד של כמה איברים בגוף, בראשם המוח הנתמך על ידי פעילות פיזיולוגית מסוימת כמו זרימת דם וכניסה של חמצן חדש. לכן, פעילות גופנית טובה תשפר את הריכוז שלכם. פעילות גופנית תשפר את הריכוז גם הודות ללימוד בשליטה עצמית, דבר שיעזור לכם להיות פחות מוסחים בעת ביצוע הפעולה הדורשת ריכוז. מחקרים מצאו כי סטודנטים שדאגו להיות פעילים מבחינה גופנית, הצליחו להתרכז בעת לימודיהם טוב יותר מאשר ללא פעילות, וזאת מבלי להזדקק למשקאות ממותקים או מלאים בקפאין.

מאמן גופני יסייע לכם להתמיד בפעילות גופנית
ידוע שפעילות גופנית מסייעת למערכות שונות בגוף האדם וכי אדם שדואג להיות פעיל מבחינה גופנית הוא אדם בריא יותר שיש לו פחות סיכויים ללקות במחלות לב ודם והוא חי חיים ארוכים יותר. כעת מתברר כי הפעילות הגופנית משפרת את איכות החיים גם הודות לעלייה ברמת הריכוז. מאמן כושר אישי אשר תיוועצו בו יוכל להתאים לכם תוכנית אימונים התאם לצרכים שלכם, גילכם ומצבכם הגופני. מדריך כושר אישי מבית Go Fitness מחזיק בידע מקצועי המאפשר לו לסייע לכם להיות בריאים יותר ולתפקד טוב יותר בחיי היומיום שלכם.

By admin • נובמבר 5, 2012 • 11:48 am


הגב למאמר הזה

ajax
ajax