חשיבותה של ארוחת בוקר, ומה צריך לאכול?

כמה פעמים שמעתם שארוחת הבוקר חשובה מאוד ואף פעם לא התייחסתם בואו באמת נבין את משמעות ארוחת הבוקר .

רבים מאיתנו מתעוררים בבוקר ומתעצלים להכין ארוחת בוקר שזה יכול להיות סנדויץ או משהו קטן אשר מכיל את כל מרכיבי התזונה שאנו צריכים בשביל לתחזק גוף תקין ובריא

בשביל לספק לגוף שלנו אנרגיה מספקת לפתוח את היום עם אנרגיות חיוביות ועם ערנות. צריך להתחיל את היום במנה אשר מכילה את כל מרכיבי התזונה,

חשוב מאוד לאכול בבוקר ארוחה אשר מספקת את מגוון המרכיבים אשר יעזרו לנו לשמור על תקינות של איברים פנימיים ועל ריכוז ברוב שעות היום אנו מרגישים את הביצועים של הגוף והמוח ואפילו את מצב הרוח המרומם שאנו חשים ברוב שעות היום.

לאחר שעות שינה הגוף שלנו נמצא בצום ולכן אנו צריכים למלא את מאגרים שהתרוקנו במהלך השינה ולא נוותר על הארוחה מאחר וגופנו מכונה מאוד חכמה מאחר ועם הוא לא מקבל ארוחה לאחר 4 שעות הוא נכנס למצב חירום מה שבעצם מביא אותנו להאטה של קצב חילוף החומרים וגורם לנו להשמנה.

 

 

ארוחת הבוקר משפרת את כושר ומסייעת לפעילות אירובית ואנאירובי למי שמתאמן .
הרבה אנשים רגילים לחלוף על ארוחת הבוקר, ולא מבינים שזה יגרום לנזק אשר יוביל למתקפת לרעב שמביאה לפיצוי וזלילה בארוחת הצהריים או בארוחת הערב.
ארוחת הבוקר לא צריכה להיות גדולה רק חשוב מאוד שתכיל בתוכה את כל מרכיבי התזונה כמו חלבונים,פחמימות,שומן ומינרלים.

לדוגמא: 2 פרוסות לחם מקמח מלא עם גבינה רזה וירק או דגני בוקר עם חלב וכפית שמן זית.

אז בפעם הבאה שאתם מתעוררים תעצרו במיטבח לכמה דקות ותחשבו על הכתבה הזאת זה יעזור לכם מאוד ואפילו תיצטערו שלא עשיתם זאת קודם.

By admin • יוני 25, 2012 • 2:10 pm


הגב למאמר הזה

ajax
ajax