הכוונה לילדים ובני נוער לפני שמתחילים להתאמן בחדר הכושר

לפני שמתחילים להתאמן החדר הכושר צריכים לקחת במחשבון כמה דברים מאוד בסיסים וחשובים. חדר הכושר הוא לא משהו זמני, שמגעים אליו חצי שנה או שנה ואז אפשר להפסיק, את הפעילות בחדר הכושר אנחנו צריכים להפוך לאורח חיים לשגרה יום יומית , רבים בחדר הכושר נושרים מאוד מהר מאחר והם מצפים לראות תוצאות בזמן קצר שזה בדרך כלל לא אפשרי וגם לא כדאי. רצוי להגדיר זמנים קבועים מראש של אימונים להתחיל בהדרגה ולהתקדם מבלי לגרום לפציעות.

יש סטיגמה להורים להגיד שספורט פוגע בהתפתחותו של הילד , הורים יקרים בואו פעם אחת נעשה סוף לכל השמועות שאנו שומעים מחברים, שכנים, טלוויזיה, אינטרנט וכו…

ילדים יכולים להתאמן ולעסוק בפעילות גופנית, אין הגבלה או חשש להתאמן על מכשירים בחדר הכושר לבני נוער, כל מתאמן שמגיע לחדר הכושר הוא מקבל הדרכה מקצועית על ידי מדריך מוסמך שמלווה את המתאמן מבניית התוכנית אימון לפי צרכיו האישיים של אותו מתאמן ועד היעד שהציב לעצמו המתאמן.

הגיל הרצוי להתחיל להתאמן בחדר כושר הוא שונה מאדם לאדם מאחר ויש בני נוער כיום עם מחלת השמנה שצריכים לפחות להתחיל בפעילות אירובית והכוונה של תזונה נכונה, לכן אין גיל רצוי שצריכים להתחיל פעילות בחדר הכושר.

מתאמן שמגיע לחדר הכושר הוא נפגש עם מדריך מוסמך להכרות קצרה למטרת הצבת יעדים לפי צורך המתאמן בשלב הראשוני מבצעים מדידות כלליות של מסת שריר ואחוזי שומן, משקל וכו', לפי תוצאות המדידה יש אפשרות להציע למתאמן מה דרוש לו כרגע בחדר הכושר שיאפשר למדריך לבנות תוכנית אימון ספציפית לפי צרכיו האישיים.

הזמן הרצוי להגיע לחדר כושר הוא לפחות 3 פעמים בשבוע לאימוני כוח ופעילות אירובית בשביל לראות תוצאות משמעותיות , שוב קצב ההתקדמות של כל אדם ואדם הוא שונה , יש מתאמנים שיראו תוצאות כבר בחודש הראשון ויש כאלה רק לאחר חצי שנה. יש אפשרות לדעת את קצב ההתקדמות במהלך האימונים הראשונים עם מדידות מקיפות של אחוזי שומן ומסת שריר.

המטרות שאמורות להיות לבני נוער בחדר הכושר הן בדרך כלל חיזוק שרירים , רבים לא יודעים מה באמת טוב להם הם לא מספיק יודעים מה הם צריכים לעשות בחדר הכושר בשביל זה המדריך בחדר הכושר נותן את חוות דעתו המקצועית בשביל להגיע לתוצאות בזמן הקצר.

התזונה המועדפת לפעילות בחדר הכושר וגם בחיי היום יום היא תזונה שצריכה להיות מורכבת מחלבונים, פחמימות, שומנים ומנרלים . שוב צריך להתאים את הכמויות והמינונים לפי צרכיו של אותו אדם.

תוצאות – לראות תוצאות משמעותיות בדרך כלל אם מתמידים גם על אימונים סדירים ותזונה נכונה ומבוקרת בתוך שלושה חודשים זה מאוד תלוי מאדם לאדם, והקצב שלו. רצוי מאוד לא להסתכל על חברים או מתאמנים אחרים שכבר הגיעו לתוצאות הבולטות לעין המטרה היא להמשיך בקצב שלכם.

הקשיים – הצפויים לבני נוער בחדר הכושר הוא קודם כל ההצמדה והמעקב אחר התזונה שהיא מרכיב מאוד חשוב בכל התהליך , הקושי המעצבן יותר הוא מניסיון של מתאמנים ומחקרים מראים שלילדים קשה מאוד להתמיד מאחר והם רואים אנשים מפותחים (גדולים) מאוד בחדר וזה מוריד להם את הביטחון .

יתרון של חדר כושר- אפשר להגיע לתוצאות ושיפור יכולות ספורטיביות ללא סוף מה שאי אפשר לעשות בסוגים שונים של ספורט, עוד יתרון בולט הוא שכיום מועדון כושר הוא חלק ממקום בילוי.

הטיפ שאני שנהוג לתת לכולם לא חשוב באיזה פעילות אתם עוסקים חשוב שתיהנו ממה שאתם עושים, במקום לשרוף את הזמן תתחילו לשרוף קלוריות.

מיתוסים – כולם יודעים שאימונים בחדר כושר פוגעת בגדילה ובהתפתחות של הילדים היא נכונה וגם לא נכונה , פעילות גופנית מבוקרת על ידי איש מקצוע תמנע את הנזקים שעלולים לפגוע בהתפתחות ורק תשפר את יכולתו של המתאמן בחדר הכושר מחיזוק השרירים ועד גמישות , שיפור קואורדינציה, סיבולת לב ריאה, וכו'…

היום יותר מודעות – כיום יש יותר ויותר פיתויים בכל מקום של ממתקים, שומנים, אשר יגרום לנו בעתיד לעבודה קשה יותר ולמחלות שכיחות כמו לחץ דם, סכרת, מחלות לב וכו…

חשוב מאוד שתבינו מגיל 23 ומעלה יש אובדן של בין רבע לחצי קילו ממסת השריר מה שגורם לנו לאבד עם השנים המון ממסת השריר, בעקבות ירידה במסת השריר קצב חילוף החומרים הבסיסי BMR הולך וקטן , ובכך כולם בדרך כלל רגילים לאכול כמויות גדולות של מזון מאז ומתמיד והם בעצם לא מבינים שהם עם השנים צריכים להפחית את כמויות הקלוריות היומית, לבסוף הם מגדלים כרס ועולים במשקל מסת שומן עולה ומסת שריר יורד , לבסוף הגוף נחלש ומערכת החיסונית נחלשת אתו ביחד והגוף חשוף למחלות.

בשלב זה חייבים לשלב פעילות גופנית .

מסר מאוד חשוב: שימרו על עצמכם ועשו פעילות שאתם נהנים ממנה ואל תתנזרו משוקולדים אלה הפחיתו איפה שאפשר בכמויות תקצצו את שעות הפנאי על האינטרנט ותמצאו פעילות ששורת קלוריות

"אל תהיה נזיר ואל תהיה חזיר"

By admin • יוני 29, 2012 • 10:01 pm


הגב למאמר הזה

ajax
ajax