אימון כושר גופני בבית או מחוץ לבית

איך להפיק את התוצאות הטובות ביותר, לא משנה היכן אתם נמצאים?

אימון כושר אישי

אם פעם אימון כושר אישי היה נחלת העשירים בלבד, היום רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של מאמן כושר אישי. מאמן כושר אישי הופך את חווית האימון הגופני ליעילה יותר, מהנה יותר, בטוחה יותר ומעשירה יותר. מאמני כושר אישיים עוברים הכשרה מיוחדת במוסדות ייעודיים והם מצוידים בידע רב בנושאי תזונה ואימון גופני וביכולת להתאים לכל מתאמן, על פי צרכיו, תוכנית אימונים מגוונת ומתעדכנת, בבית המתאמן, במסגרת מכון כושר (לעתים תוך ויתור על דמי המנוי לחדר הכושר) או בחיק הטבע.

יתרונות אימון כושר עם מאמן אישי

קיימים יתרונות רבים לאימון כושר עם מאמן כושר אישי:

  • עידוד ותמיכה – אחת הסכנות באימוני הכושר הוא חוסר התמדה וקיום אימונים בהם המתאמן "מוותר" לעצמו. מאמן כושר אישי ידאג לתמיכה הנדרשת כדי למנוע מצבים אלו.
  • מניעת שעמום – מדריכי הכושר האישי מכירים דרכים רבות בהם ניתן לגוון את אימון הכושר ולהפכו למהנה ומועיל יותר.
  • ייעול האימון - כאשר מתנהלים על פי סט קבוע וידוע מראש, הגוף מסתגל לסט זה ומתייעל. כתוצאה מהתייעלות זו הופך האימון ליעיל פחות, שורף פחות קלוריות ובונה פחות מסת שריר. גיוון אימון הכושר מאפשר ייעול התהליך וקבלת תוצאות בזמן קצר יותר בצורה אפקטיבית יותר. מאמני הכושר האישי מסוגלים להגיע לגיוון רב באימונים הגופניים המוצעים.
  • מניעת פציעות - מדריכי כושר אישיים מבקרים את אופן ביצוע התרגילים ודואגים שהתרגילים יתבצעו בצורה נכונה ובריאה, תוך הימנעות מפציעות ספורט האופייניות למתאמנים מתחילים ולא מנוסים.
  • תוכנית מותאמת אישית – מדריכי הכושר מכירים את גופכם, מגבלותיכם ואת רמת כושרכם הגופנית וידאגו לתוכנית אימונים המתאימה לכם בדיוק.
  • העברת ידע – מדריכי הכושר מצוידים בידע עשיר בנושאי כושר ותזונה, ידע אשר יועבר למתאמן במהלך האימונים, ויישאר איתו לתמיד.

התאמה של האימון אל המתאמן

אימון כושר אישי דואג להתאמה מושלמת של תוכנית האימונים למתאמן עצמו, מגבלותיו הפיזיות, רמת כושרו הגופני, רצונותיו וצרכיו. ישנם מאמנים הפועלים במסגרת חדר כושר וכאלו שיגיעו עד לבית המתאמן ואף יביאו איתם את הציוד הנדרש לאימונים, במידה ואלו הם צרכיו ורצונותיו של המתאמן.

נוסף על האימון הגופני עצמו, יבצעו מדריכי הכושר האישיים מעקב אחר התקדמותו של המתאמן וכך יוכלו להתאים את תוכנית האימונים באופן רציף להתקדמות אשר השיג המתאמן באימוניו. אימונים אישיים נעשים תוך כדי ייעוץ אישי ומבוקר, ולאחר תהליך יסודי של הכרת המתאמן.

אימון כושר בבית או במכון

מאמני כושר אישיים רבים מקיימים את אימוני הכושר במכוני כושר, אחרים מגיעים גם עד לבית המתאמן עם הציוד הנדרש. לאימון במכוני כושר יתרונות רבים: החוויה החברתית שמספק חדר הכושר, מגוון המכשירים הרב, חוגים שונים המוצעים במסגרת מכוני הכושר שיכולים ליצור מסגרת מחויבות מחד ולהגביר את ההנאה מהאימון הגופני מאידך.

תוכנית אימונים גופניים בבית באמצעות מדריכי כושר אישיים חוסכת זמן, ומתאימה לרבים כתוכנית כושר התחלתית, אולם לאחר סיום תקופת האימונים עם המאמן האישי נותרים ללא הרגלי יציאה מהבית לצורך שמירה על הכושר הגופני. כמו עבודה מהבית אשר כדי להצליח בה רצוי להקדיש זמן ומקום ייחודיים לעבודה, כך גם אימונים גופניים יוצאים נשכרים כאשר מוקדש להם זמן ומקום ייחודיים והם אינם נעשים כבדרך אגב במסגרת הביתית. אימונים עם מדריכי כושר אישיים במכון כושר יתרמו בנוסף לכושר עצמו גם יצירת הרגלי אימון נכונים מהרגע הראשון.

By admin • יוני 29, 2012 • 6:47 pm


הגב למאמר הזה

ajax
ajax